Kurs spawacza MAG

Jak wygląda kurs spawacza MAG?

Kurs spawacza MAG prowadzony jest na 3 poziomach zaawansowania:
– kurs podstawowy – spawanie spoin pachwinowych (P/T FW)
– kurs ponadpodstawowy (etap 1) – spawanie spoin czołowych blach (P BW)
– kurs ponadpodstawowy (etap 2) – spawanie spoin czołowych rur (T BW)

 

Wszystkie kursy na spawacza składają się z części teoretycznej oraz praktycznej, a czas trwania kursu w zależności od intensywności prowadzonego szkolenia to od 2 do 4 tygodni. Standardowy kurs spawania rozpoczyna się zawsze w poniedziałek, ale możliwe są również szkolenia weekendowe (4 weekendy w soboty i niedziele). Po zakończeniu kursu kandydat na spawacza zdaje egzamin teoretyczny oraz praktyczny. Po pozytywnym egzaminie kursant otrzymuje książeczkę spawacza lub wpis do posiadanej książeczki spawacza sygnowany przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach oraz certyfikat spawacza wg normy europejskiej EN 287-1. W razie potrzeby prowadzimy również egzaminy, które kończą się otrzymaniem świadectwa spawacza UDT TÜV lub DNV oraz na życzenie ASME IX lub AWS D1.1 wraz z pozycją 6GR.

 

Podstawowe wymagania stawiane naszym kandydatom to:
• ukończone 18 lat
• wykształcenie minimum podstawowe
• zaświadczenie lekarskie o zdolności do wykonywania zawodu spawacza

 

Dlaczego warto zdecydować się na kurs spawacza MAG (Gliwice, Śląsk)?

MAG (ang. Metal Active Gas) to metoda polegająca na spawaniu półautomatycznym w osłonie gazu aktywnego z pomocą elektrody topliwej. Gaz zawiera aktywny dwutlenek węgla lub tlen, które biorą udział w całym procesie. To częściej stosowana metoda niż spawanie MIG, które odbywa się w osłonie gazu obojętnego. Podczas spawania źródło prądu generuje impuls elektryczny, dzięki któremu powstaje łuk pomiędzy spawanym elementem a drutem spawalniczym podawanym z uchwytu spawalniczego. Łuk ten stapia spawany materiał oraz drut, co powoduje powstanie spoiny. Metoda spawania MAG jest szeroko stosowana w różnych branżach i w przemyśle. Daje mnóstwo możliwości zatrudnienia w wielu miejscach, dlatego jeśli szukasz praktycznego kursu, zapisz się na kurs spawacza MAG w naszym Ośrodku Szkoleniowym w Gliwicach (Śląsk) już dziś!

 

Spawanie metodą MAG – na czym polega?

Ma, czyli spawanie elektrodą metalową pełną (litą) w osłonie mieszaniny gazu obojętnego (Ar) i gazu aktywnego (najczęściej jest nim dwutlenek węgla – CO2) to technika analogiczna do metody 131 (MIG). Przez zastosowanie CO2 jest łatwiejsza w stosowaniu. Możliwe jest stosowanie mieszanek gazowych.
Pomimo większej ilości gazów i pyłów jej duża wydajność czyni ją najtańszą ze wszystkich powszechnie stosowanych metod. Metoda preferowana w większości zakładów produkujących konstrukcje stalowe. Stosowana przy budowie urządzeń silnie obciążonych mechanicznie, w których zastosowanie mają spoiny wielościegowe.

Prowadzimy też kursy spawania MIG, FCAW, TIG, MMA i spawanie gazowe.

 

 

Zaufali nam

DB-logo
Logo-Herbapol
logo-alstom