Odnowienie uprawnień spawacza

Aktualnie obowiązująca norma na egzaminowanie spawaczy stali  EN ISO 9606-1 oraz operatorów urządzeń PN-EN ISO 14732 określa ważność uprawnień na 3 lata, natomiast norma na egzaminowanie spawaczy aluminium EN ISO 9606-2 na dwa lata. Po tym okresie aby nadal móc wykonywać prace spawalnicze należy poddać się weryfikacji uprawnień (odnowienie uprawnień spawacza). Aby to zrobić wystarczy zgłosić się do naszego ośrodka, pospawać próbkę i po pozytywnej ocenie złącza każdemu zainteresowanemu uprawnienia zostaną przedłużone lub zostaną wydane nowe.

Odnawianie uprawnień spawalniczych

Aktualnie obowiązująca norma na egzaminowanie spawaczy stali  EN ISO 9606-1 oraz operatorów urządzeń PN-EN ISO 14732 określa ważność uprawnień na 3 lata, natomiast norma na egzaminowanie spawaczy aluminium EN ISO 9606-2 na dwa lata. Po tym okresie, aby nadal móc wykonywać prace spawalnicze, należy poddać się weryfikacji uprawnień (odnowienie uprawnień spawacza). Aby to zrobić, wystarczy zgłosić się do naszego ośrodka, pospawać próbkę i po pozytywnej ocenie złącza każdemu zainteresowanemu uprawnienia zostaną przedłużone lub zostaną wydane nowe.

Jeżeli ktoś chce podwyższyć zakres posiadanych uprawnień (np. zmiana zakresu grubości, pozycji spawania, grupy materiałowej), może również tego dokonać w naszej firmie.

Cała procedura trwa 1 dzień, czas oczekiwania na uprawnienia to ok. 5 dni roboczych  a koszt ustalany jest indywidualnie i waha się od 400 do 1500 zł.

Przeprowadzamy również egzaminy zgodnie z normami amerykańskimi ASME IX oraz AWS D1.1 we wszystkich pozycjach łącznie z 6GR.

 

Naszym klientom proponujemy weryfikację uprawnień następujących jednostek:

  • Instytut Spawalnictwa w Gliwicach
  • TÜV
  • Urząd Dozoru Technicznego (UDT)
  • Transportowy Dozór Techniczny (TDT)
Marcin Banasik
Marcin Banasik
2024-02-01
Fachura w każdym calu. Jeśli ktoś chce nauczyć się spawać to jest odpowiednie miejsce.
Oczko301
Oczko301
2024-01-17
Super Ośrodek Szkolenia polecam
Mateusz Podsiadły
Mateusz Podsiadły
2024-01-08
Bardzo dobre miejsce do nauki, jedyny maly minusik to mógłby byc jeden instruktor wiecej, natomiast wiedza instruktorow jest na wysokim poziomie. Nie ma owijania w bawelne ucza jak trzeba i sa wymagający, ale to dobrze po to czlowiek wydaje pieniądze aby sie nauczyć. Polecam z calego serca i jeszcze wrócę zdecydowanie!!!
Michal2401
Michal2401
2024-01-04
Dobra jakość szkolenia.Egzamin zdany.
Grażyna Erfurth
Grażyna Erfurth
2023-12-20
Bardzo dziękuję pau Robertowi za profesjonalne podejście wytłumaczenie i cierpliwości do ludzi którzy się uczą. 👌👌👌
Janusz Rychter
Janusz Rychter
2023-12-20
Pełen profesjonalizm. Szkolenie wykonane tak jak się należy. Polecam z czystym sumieniem. 5 gwiazdek to za mało ;)

Zaufali nam

DB-logo
Logo-Herbapol
logo-alstom