Kurs ręcznego cięcia tlenowego

Zapisz się na kurs i zdobądź nowe umiejętności!

Zapraszamy na nasz kurs cięcia gazowego, przeznaczony dla osób, które chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie tradycyjnych technik obróbki metalu. Ten kurs zapewni Ci solidne podstawy w zakresie cięcia tlenowego i podgrzewania, metod często wykorzystywanych w branży metalurgicznej i spawalniczej. Zdobędziesz praktyczne umiejętności, które są fundamentem pracy w wielu sektorach przemysłowych, od budowy maszyn po konstrukcje stalowe.

Na czym polega cięcie tlenowe?

Cięcie tlenowe jest tradycyjną metodą, która polega na rozgrzewaniu metalu do temperatury zapłonu i następującym po tym utlenieniu oraz wydmuchiwaniu materiału za pomocą tlenu pod wysokim ciśnieniem. Jest to prosta, lecz efektywna technika, umożliwiająca cięcie materiałów o różnej grubości z prostopadłymi krawędziami.

Zapoznaj się ze szczegółową charakterystyką ręcznego cięcia tlenowego – kliknij TUTAJ.

W ramach kursu uczestnicy otrzymają podstawową wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności związane z cięciem tlenowym. Szkolenie obejmuje również ważne aspekty bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kurs cięcia tlenowego – szczegóły

Uczestnik kursu cięcia tlenowego zdobywa następujące umiejętności:

  • precyzyjne cięcie: techniki cięcia różnych metali z dokładnością i czystymi krawędziami przy użyciu palnika acetylenowo-tlenowego;
  • bezpieczeństwo pracy: podstawy bezpieczeństwa i higieny, w tym stosowanie środków ochrony i rozpoznawanie zagrożeń;
  • obsługa sprzętu: znajomość obsługi i regulacji różnych palników tlenowych;
  • zrozumienie procesu i gazów: wprowadzenie do zasad cięcia tlenowego, przygotowania materiału i wyboru odpowiednich gazów.

Kurs jest idealny dla osób pełnoletnich z co najmniej podstawowym wykształceniem, zainteresowanych rozwojem umiejętności w cięciu gazowym. Szkolenie sprawdzi się zarówno dla początkujących, jak i dla osób z doświadczeniem, które pragną poszerzyć swoje kompetencje. Nasze zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, posiadających odpowiednie uprawnienia pedagogiczne oraz bogate doświadczenie praktyczne.

Cięcie tlenowe – zdobądź certyfikat z kursu!

Po ukończeniu naszego kursu cięcia palnikiem i pomyślnym zdaniu egzaminu otrzymasz zaświadczenie o ukończonym kursie. Zaświadczenie wystawione jest przez Instytut Spawalnictwa; jest ważne bezterminowo, co oznacza, że Twoje kwalifikacje pozostają ważne bez konieczności odnawiania.

Kontakt i zapisy – Gliwice, Śląsk

Nasz kurs cięcia gazowego to intensywny program szkoleniowy, który realizujemy w ciągu jednego dnia w naszym ośrodku w Gliwicach. Terminy kursu są dostępne od środy do piątku. Aby dokonać zapisu, skorzystaj z naszego formularza online lub zapisz się telefonicznie. Jesteśmy dostępni, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i rozwiać wątpliwości.

Marcin Banasik
Marcin Banasik
2024-02-01
Fachura w każdym calu. Jeśli ktoś chce nauczyć się spawać to jest odpowiednie miejsce.
Oczko301
Oczko301
2024-01-17
Super Ośrodek Szkolenia polecam
Mateusz Podsiadły
Mateusz Podsiadły
2024-01-08
Bardzo dobre miejsce do nauki, jedyny maly minusik to mógłby byc jeden instruktor wiecej, natomiast wiedza instruktorow jest na wysokim poziomie. Nie ma owijania w bawelne ucza jak trzeba i sa wymagający, ale to dobrze po to czlowiek wydaje pieniądze aby sie nauczyć. Polecam z calego serca i jeszcze wrócę zdecydowanie!!!
Michal2401
Michal2401
2024-01-04
Dobra jakość szkolenia.Egzamin zdany.
Grażyna Erfurth
Grażyna Erfurth
2023-12-20
Bardzo dziękuję pau Robertowi za profesjonalne podejście wytłumaczenie i cierpliwości do ludzi którzy się uczą. 👌👌👌
Janusz Rychter
Janusz Rychter
2023-12-20
Pełen profesjonalizm. Szkolenie wykonane tak jak się należy. Polecam z czystym sumieniem. 5 gwiazdek to za mało ;)

Zaufali nam

DB-logo
Logo-Herbapol
logo-alstom