Odnawianie uprawnień spawalniczych

Aktualnie obowiązująca norma na egzaminowanie spawaczy stali EN 287-1, aluminium EN ISO 9606-2 oraz operatorów urządzeń EN 1418 określa ważność uprawnień na 2 lata. Po tym okresie aby nadal móc wykonywać prace spawalnicze należy poddać się weryfikacji uprawnień (odnowienie uprawnień spawacza). Aby to zrobić wystarczy zgłosić się do naszego ośrodka, pospawać próbkę i po pozytywnej ocenie złącza każdemu zainteresowanemu uprawnienia zostaną przedłużone lub zostaną wydane nowe.

Odnawianie uprawnień

Aktualnie obowiązująca norma na egzaminowanie spawaczy stali  EN ISO 9606-1 , aluminium EN ISO 9606-2 oraz operatorów urządzeń EN 1418 określa ważność uprawnień na 2 lata. Po tym okresie aby nadal móc wykonywać prace spawalnicze należy poddać się weryfikacji uprawnień (odnowienie uprawnień spawacza). Aby to zrobić wystarczy zgłosić się do naszego ośrodka, pospawać próbkę i po pozytywnej ocenie złącza każdemu zainteresowanemu uprawnienia zostaną przedłużone lub zostaną wydane nowe.

 

 

Jeżeli ktoś chce podwyższyć zakres posiadanych uprawnień (np. zmiana zakresu grubości, pozycji spawania, grupy materiałowej) może również tego dokonać w naszej firmie.

 

 

Cała procedura trwa 1 dzień, czas oczekiwania na uprawnienia to ok. 5 dni roboczych (uprawnienia Isntytutu Spawalnictwa w Gliwicach przedłużane są na miejscu przez Licencjonowanego Egzaminatora) a koszt ustalany jest indywidualnie i waha się od 300 do 1500zł.

 

 

Przeprowadzamy również egzaminy zgodnie z normami amerykańskimi ASME IX oraz AWS D1.1 we wszystkich pozycjach łącznie z 6GR.

Naszym klientom proponujemy weryfikacje uprawnień następujących jednostek:

– Instytut Spawalnictwa w Gliwicach
– TÜV
– Urząd Dozoru Technicznego (UDT)
– Det Norske Veritas (DNV)

 

Zaufali nam